MENÜMAY BİLGİSAYARACİL DESTEK

Thinclient Çözümler

ThinClientlar üzerindeki Flash Bellek sayesinde Linux, Windows CE veya Windows XP kerneli taşıyan, RDP ve ICA iletişim kurallarını kullanarak Microsoft Windows Server .Azure (Microsoft Bulut) gibi ana sistemlere bağlantı kuran cihazlardır. RDP ve ICA iletişim kuralı sayesinde işletim sisteminin ekranı Thinclient kullanıcısı karşısına gelir. Bütün uygulamalar ana bilgisayar (sunucu) üzerinde çalışmakta olup sadece ekran, klavye ve yazıcı bilgileri thinclient üzerine bulunur. Bu sayede bilgiler ana bilgisayar üzerinde tutulduğundan veri kaybı riski ortadan kalkar. Oluşacak elektrik kesintilerinde kullanıcılar uygulamalarına kaldıkları yerden devam ederler.

İşletmenizde yazılım giderlerini, donanım ürünleri giderlerini, yönetim giderlerini, eğitim giderlerini en aza indireceği gibi, bakım onarım giderlerine yapılacak ödemelerden, daha çok BT Uzmanı personeli çalıştırmaktan da sizi kurtaracaktır. Daha az personelle büyük bir ağı yönetebileceksiniz. Terminallerinizdeki oluşan arızalardan, sistem çökmelerinden, personellerin sistemleri karıştırarak yol açtıkları hatalar bertaraf edilecektir. Bir PC nin 10 katı daha küçük bir alanı kaplaması nedeniyle yer sorunu da çekmeyecektir. Gereksiz donanım alımı ortadan kalkacaktır. Terminaller için ödediğiniz işletim sistemlerine ödeme yapmayarak, donanım upgrade (RAM, HDD, vb gibi) olmayacaktır. Çünkü ThinClient size ana bilgisayar performansında çalışma imkanı verecek ve hiçbir zaman atıl duruma düşmeyecek ana bilgisayarınız değişse de yeni ana bilgisayarın sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanacaktır.

Verilerinin yedeklenmesi ve saklanması şüphesiz ki şirketler için çok önemlidir. Hatta birçok şirket verilerinin kayba uğramaması için yedekleme yazılım ve donanımları alır. Bir şirketin yedekleme için donanım ya da yazılım alması da yeterli değildir. Tüm bu yedeklemenin doğru ve eksiksiz yapılabilmesi için bir BT personeli ayırması gerekmektedir. Üstelik tüm bunları yaptıktan sonra bile şirketler muhasebe gibi sadece belli başlı uygulamaların yedeklerini almaktadır (Word, Excel, Mail vb. Gibi ofis uygulamaları tamamıyla kullanıcının inisiyatifine bırakılmıştır. Sonuç itibari ile tüm bunlar düşünüldüğünde yapılan uygulama şirketlere maliyet doğuran uygulamalardır.

Yedekleme yapmayan şirketler ise ihtiyaç duydukları anda istedikleri dosyaya da ulaşmakta güçlük çeker belki de asla ona ulaşamazlar. Bu durum şirketleri zarara uğratacağı gibi müşteri tarafından istenen ve müşteriye veri kaybından dolayı gönderilemeyen bir bilgi şirketin prestijini de nispeten yitirmesi demektir.

ThinClient kullanıcılarında ise durum çok farklıdır. Verilerin hiçbiri kullanıcıların kullandıkları ThinClient üzerinde tutulmadığından doğruca server üzerine yazıldığı ve oradan da storage yedekleme server üzerine aktarıldığından veri kaybı asla söz konusu olmayacaktır. Üstelik ofis içi uygulamaların yedekleri de kullanıcıların inisiyatifine bırakılmamış olacaktır.

may bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamirmay bilgisayar tamir
 Adres: Varlık Mahallesi Tanzimat Caddesi No: 45/A Yenimahalle - ANKARA / TÜRKİYE Telefon: +90 312 384 2582 Faks: +90 312 384 20 48TwitterFacebook